הרחקת יונים מהמזגן

לאור כל הדברים הנ"ל כדאי להזמין מומחה לנושא הרחקת יונים בכדי שימנע מהיונה למצוא פתרון באזור הבית שלך והיונה תלך למקום אחר וכמובן ימנע ממך להתסכן ולהעלות למקומות גבוהים ולא בטוחים.

קניתם מזגן חדש לכבוד הקיץ, הזמנתם טכנאי מזגנים שהתקין לכם את המזגן בצורה המקצועית ביותר ולאחר מספר ימים אתם מגלים שמנוע המזגן התמלא בצואת יונים – לשלשת.

השאלה הראשונה שעולה בראש היא מה עושים עכשיו…
האם זה מזיק למזגן? איך מנקים את זה והכי חשוב – איך מונעים את זה בעתיד? האם לקרוא שוב לטכנאי מזגנים? איך דואגים להרחקת יונים מהמזגן?
האם כדאי לקרוא לחברה להרחקת יונים או לפתור את הבעיה לבד?

ישנן מספר שיטות שאנו, נשר הרחקת יונים ראינו שאנשים משתמשים בהם, אך חשוב לדעת שלא רק שהן לא עוזרות אלא לעיתים אף מזיקות – אם זה למזגן ואם זה לאסתטיות של מסתור הכביסה.

לפניכם כמה שיטות אשר ראינו בשטח והשפעותיהן –

נייר אלומיניום על המזגן
ישנם מקומות אשר בהם ראינו ששמו נייר אלומיניום על המזגן בתקווה שמהחזרת האור היונים יסתנוורו ולא יבואו למזגן. בשיטה זו ישנן מספר בעיות.
ראשית – בטיחות! אל לנו לשכוח שנייר אלומיניום / נייר כסף מעביר חשמל, מה שיכול לגרום לקצר במזגן, תקלה בגוף המזגן וכמובן לשריפה או התחשמלות של מי שנוגע בו.
בנוסף, לא כל שעות היום יש שמש… בשעות שבהן אין שמש, ליונים אין כל בעיה להגיע למסתור הכביסה ולכן מה שיקרה בסופו של דבר הוא שיהיה לכם נייר כסף מלוכלך במקום מזגן מלוכלך, אשר יכול לעוף ולזוז ממקומו כאשר יש רוח וללכלך לכם את הכביסה.

תליית דיסקים להרחקת יונים
נתקלנו לא מעט פעמים באנשים שתלו דיסקים לצורך הרחקת היונים, זוהי שיטה אשר לא תורמת לעיצוב הבית או החצר.
שיטה זו יכולה להיות יעילה רק בשעות בהן השמש זורחת בדיוק לכיוון הדיסקים, בתקווה שהדיסקים לא הסתבובבו ולא זזו עם הרוח. בנוסף, באזור של מסתור הכביסה, שם מותקן המזגן, לרוב לא יהיה מקום לתליית הדיסקים, מאחר והכביסה תסתיר אותם.

דבק להרחקת יונים
עוד שיטה שראינו היא שאנשים שמים על המזגן דבק להרחקת יונים, אשר נמכר בד"כ כספריי. הדבק אמור לגרום ליונים הרגשה של אי נעימות בעת עמידתם על המזגן. שיטה זו יעילה למספר מצומצם מאד של יונים, עד שהדבק מתמלא באבק ובנוצות היונים, מה שמאד מלכלך את המזגן ובסופו של יום לא יעיל, מאחר ולאחר שיש לנו לכלוך במקום דבק אז ליונים אין שום בעיה לעבור לשכון על המזגן שלכם.

לאור כל השיטות הנ"ל כדאי להזמין מומחה לנושא הרחקת יונים בכדי שימנע מהיונה למצוא פתרון באזור הבית שלך והיונה תלך למקום אחר.

נשר הרחקת יונים תשמח לתת גם לכם פתרון מקצועי ויעיל להרחקת יונים ממסתור הכביסה ומהמזגן.
חבל שתזמינו סתם טכנאי מזגנים.

כתיבת תגובה

עוד בנושא מידע שימושי